דילוג לתוכן
תחתוני מחזור מודיבודי

אנחנו יודעות שמה שטוב לנשים - טוב לעולם, ועושות הכל כדי להעביר את הטוב הזה הלאה 

הווסת שלנו היא דבר נורמלי, טבעי ובריא. למרות זאת, עבור חלקנו היא מהווה מקור למצוקה או בושה. במודיבודי אנחנו מתעקשות לדבר על ה-כ-ל. על הדם, הכאב, הצרכים, ההתמודדות וגם על היופי, האחווה והחיבור. אנחנו לא מדברות רק על ווסת: אנחנו מדברות על הפרשות, דליפות שתן, פוריות, גיל הבלות, ומנסות להנגיש מוצרי עזר לכולן.ם. 

אנחנו תורמות תחתוני מחזור רב פעמיים לתנועת "לונה", שמעבירה אותן הלאה לנערות בסיכון ברחבי הארץ. נמשיך ונתרום עוד ועוד כשהמטרה היא לתרום מעל אלף תחתונים בשנה ואת יכולה לעזור לנו, באמצעות כפתור התרומה. אנחנו מרגישות מחויבות לעשות את חלקנו כדי שלכולן.ם תהיה גישה למוצרים ההכרחיים האלה.

"בריאות, פמיניזם, והקלה על א.נשים ועל הסביבה - מודיבודי שמה לה כמטרה לעשות שינוי חיובי בעולם מכל הבחינות האלה, ומצליחה". 

חן תמיר, מייסדת מודיבודי ישראל לשים סוף למחזור העוני, בו אין לא.נשים גישה למוצרי וסת

לנרמל את השיח סביב הווסת באמצעות יצירת תכנים והנגשתם לציבור 

בואו נשים סוף למחזור העוני 

מה זה "מחזור העוני"?

במילים פשוטות, זה מצב שבו לא.נשים אין יכולת לקנות מוצרי היגיינה עבור הווסת שלהן.ם. המשמעות היא שבמקום לקנות טמפונים, תחבושות, גביעוניות או תחתוני מחזור, נשים משתמשות במוצרים חד פעמיים לשעות ארוכות מדי, משתמשות בתחליפים לא ראויים כמו נייר טואלט, או פשוט מבודדות את עצמן מחשש להכתמת הבגדים שלהן כשהן בציבור. גם כאן בישראל, יש נשים שצריכות לעשות בחירה בין רכישת מוצרי היגיינה לבין רכישת אוכל או מוצרים חיוניים אחרים. למרבה הצער, המדינה לא אוספת נתונים רשמיים על המחסור במוצרים אלה, אך העמותות מספרות על פניות הולכות ומתרבות מנשים הנמצאות במצוקה כלכלית.

ברחבי העולם, מדובר בבעיה אמיתית ורווחת, בקהילות בהן יש מצב כלכלי מורכב או פשוט סטיגמה סביב נושא הווסת. זאת תופעה שגם משקפת וגם מנציחה אי-שוויון מגדרי ופערים חברתיים, ושבין התוצאות הטרגיות שלה היא גורמת לא.נשים להפסיד הזדמנויות לקבלת חינוך, עבודה, והשתלבות בחברה. 


ומה קורה כאן בישראל? 

בגלל השתיקה סביב נושא הווסת, בישראל לא נאספו מספיק נתונים על היקפי תופעת מחזור העוני. למרבה הצער, זה לא אומר שהתופעה לא קיימת, אלא שהיא לא מדוברת ומטופלת. 

מודיבודי תורמת כ-1000 תחתוני מחזור בשנה לנשים ונערות נזקקות בישראל.


באתר שלנו את יכולה לרכוש זוג תחתוני מחזור חדש עבור נערה בסיכון - במחיר של 50 שקלים בלבד. את ההפרש אנחנו משלימות, ומעבירות את התחתונים לתנועה "לונה" שמוסרת אותם לנערות ברחבי הארץ. 

התרומה שלך יכולה לשנות את החיים של נערה שאת אפילו לא מכירה, אבל תהיי בטוחה שהיא תודה לך. 


תרומת תחתוני מחזור

שינוי השיח

אנחנו מאמינות, בכל ליבנו, ששיח פתוח על הווסת מקדם א.נשים לקראת מקום שבו לעולם לא נצטרך לבחור בין הטיפול וההקשבה לגוף שלנו, לבין הקריירה, הלימודים וההישגים שלנו. אנחנו רוצות לחיות בעולם שבו א.נשים חולקים.ות את הקשיים סביב המחזור החודשי בלי בושה, ויש קבלה חברתית רחבה של התהליך שעובר על הגוף של חצי מהאוכלוסייה אחת לחודש. אנחנו מאמינות שנגישות למידע אמין ועדכני על הגוף באופן כללי ועל המחזור החודשי באופן ספציפי, היא מפתח לחיים בריאים וטובים יותר.


אנחנו עומדות בקשרים עם נשות מקצוע מתחומי החינוך והבריאות כדי לקדם שיח אמיתי, כן, פתוח וחיובי בשלל נושאים - כולל על וסת, דליפות שתן וגיל המעבר. בכל מקום שאפשר, אנחנו שוברות את השתיקה ונלחמות בביוש גוף ובסטיגמות. 

החלום שלנו הוא שנערות שמצפות לקבל את הווסת הראשונה ידעו מה קורה לגוף שלהן, ושהן ירגישו ביטחון ונוחות כשהן מתנהלות עם המחזור החודשי, גם כשהן עוסקות בספורט ובפעילויות בית ספריות במהלך הווסת שלהן.