דילוג לתוכן
קיימות תחתוני מודיבודי

מודיבודי מייצרת תחתוני מחזור לשימוש רב פעמי, שסופגים ווסת ואת כל הדליפות השונות שקורות בחיים.
מדובר במוצר שפותח על ידי אישה עבור נשים ומציע פתרון בריא יותר עבורך - וגם עבור כדור הארץ. תחתוני המחזור שלנו עשויים מחומרים טבעיים שמאפשרים לנו להרגיש הכי אקולוגיות שיש כשאנחנו מתנהלות עם הווסת שלנו. גם בתקופות של דליפות שתן או הפרשות, הם שם בשבילנו: יום אחר יום, חודש אחר חודש, שנה אחר שנה. 

תחתוני וסת מודיבודי
בדים טבעיים מודיבודי

בדים טובים יותר

אנחנו משתדלות להשתמש בכמה שיותר חומרים טבעיים, שהבחירה בהם טובה יותר עבור הסביבה. 

מודיבודי אקולוגיה ווסת

דרך של קיימות

ייצור של תחתוני מחזור רב פעמיים כאלטרנטיבה אקולוגית למוצרי ספיגה חד פעמיים, לשימוש עבור דם וסת ודליפות שתן. 

המטרה של מודיבודי: להניע אימפקט אמיתי וארוך טווח, למען א.נשים ולמען כדור הארץ. במהלך העבודה שלנו, זיהינו חמישה תחומים שדרכם ניתן להשיג את האימפקט הזה: 

משלוח תחתוני מחזור

אריזה ושינוע אקולוגיים

מודיבודי עושה כל מאמץ כדי שהדרך שתחתוני הווסת שלנו עוברים עד לבית הלקוח.ה תהיה טובה לסביבה ככל שניתן. 

תחתוני וסת רב פעמיים

תהליך ייצור אתי

יש לנו אחריות כלפי העובדות והעובדים שמייצרים את התחתונים הסופגים שלנו. אנחנו מחויבות לתהליך ייצור הוגן כלפיהן.ם.

תחתוני וסת רב פעמיים

תהליך ייצור מתחשב יותר

תהליכי הייצור של מודיבודי מצמצמים את הנזק הנגרם לסביבה בדרך כלל במהלך ייצור פריטי הלבשה 

קיימות תחתוני מחזור

דרך של קיימות 

  • לכל תחבושת לוקח פרק זמן של כ-500 שנה להתכלות. זאת אומרת שהתחבושת החד פעמית הראשונה שיוצרה עדיין נמצאת אי שם במזבלה כלשהי .

  • בישראל לבדה, נמכרות מדי שנה כ-19 מיליון אריזות של טמפונים ותחבושות. זאת אומרת שכ-350 מיליון מוצרים חד פעמיים לספיגת הווסת נזרקים מדי שנה ומגיעים למזבלות ולביוב בישראל.

  • איש.ה שמקבל.ת ווסת משתמש.ת במהלך החיים בכ-11,000 טמפונים בממוצע 

  • מוצרי היגיינה חד פעמיים הם בין המוצרים הנפוצים ביותר מבין מוצרי הפלסטיק שמזהמים את האוקיינוסים והימים.


עבורנו, "אפס פסולת" זו דרך חיים. 

מודיבודי מניעה מיליוני א.נשים בעולם לעשות את המעבר ממוצרים חד פעמיים לרב פעמיים.


למה הסוויץ' הזה חשוב?   • בכל רגע נתון, יש בעולם יותר מ-800 מיליון א.נשים בווסת 

  • בכל תחבושת חד פעמית יש עד 90% פלסטיק, ובכל טמפון עד 6%

  • בחבילת תחבושות אחת אפשר למצוא אותה כמות פלסטיק כמו ב-5 שקיות פלסטיק חד פעמיות 


קיימות תחתוני מודיבודי

בדים טובים יותר

מודיבודי יודעת שלבחירת החומרים המרכיבים את תחתוני המחזור שלנו יש השפעה על הבריאות שלנו והעולם. לכן, אנחנו בוחרות להשתמש כמה שיותר בחומרים ידידותיים לסביבה, מתכלים או ממוחזרים. מודיבודי דואגת לגוף שלך וגם מגינה על העולם - זה ווין-ווין לכולנו. 

צמר מרינו


צמר תחתוני מחזור

צמר מרינו זה סוג של קסם. הוא רך, טבעי, מתכלה, מתחדש, מנדף זיעה, ועדין עם עור רגיש. לכן ממנו עשוי החלק הסופג של התחתונים שלנו (פרט לקולקצייה הטבעונית) ואנו נהנות מכל היתרונות האלה בזכותו. 


95% מהצמר שנמצא בתחתונים שלנו מגיע מחוות באוסטרליה ובניו זילנד. מודיבודי מקפידה לעבוד אך ורק עם חוואים מורשים, כדי לוודא שתהליך הגזיזה של הכבשים נעשה באופן הומני. החוואים מחוייבים לתקנים ולהנחיות של התקן לרווחת בעלי החיים באוסטרליה, ושל התקן לאחריות בתעשיית הצמר באוסטרליה. הגז מתבצע על ידי עובדים ולא על ידי מכונות, ולכן הוא ידידותי יותר לסביבה. חקלאים אוסטרליים רבים עוסקים בחקלאות מתחדשת כדי לתמוך בבריאות הקרקע ובמגוון הביולוגי ומשאירים את הפחמן בקרקע.

מאחר שהצמר הוא למעשה סיב טבעי, כל תהליך העיבוד שלו (ניקוי, סירוק, טוויה, אריגה, צביעה ותפירה), לא מצריך שימוש בכימיקלים קשים כמו אלה שמצריכים בדים סינטטיים. 
 


במבוק


במבוק תחתוני מחזור

מדובר בבד שהוא באמת מתנה מהטבע: מצד אחד עמיד לכתמים וריחות, מצד שני נושם, נעים, רך, מפנק ונוח. 


הגידול שלו ידידותי לסביבה כי הוא צומח במהירות ובקלות, עם מעט מאוד מים, ולא מצריך הדברה או דישון. המפעל שבו הבד מעובד משתמש במים מטוהרים, כמו גם במערכות הכי מתקדמות של תעשיית הייצור הנקי. המערכות האלו מאפשרות שימוש מחדש באנרגיה שנפלטת ממכונות במפעל וכן שימוש מחדש בתוצרי לוואי של תהליך הייצור. 


ניילון ממוחזר


ניילון ממוחזר תחתונים

בדים ממוחזרים מתחלקים לשני סוגים: טקסטיל ממוחזר לפני שימוש צרכני (משאריות בדים עודפות שנשארו במהלך הכנת פריטים חדשים) וטקסטיל ממוחזר אחרי שימוש צרכני ועברו עיבוד מחדש (כמו רשתות דיג או בקבוקי מים).  


מודיבודי משתמשת בטקסטיל ממוחזר לפני שימוש צרכני עבור הפריטים הממוחזרים שלנו. כך אנחנו נמנעות מהצורך לייצר בד חדש, וגם מצילות בד קיים - שנייה לפני שהוא מושלך למזבלות. בנוסף, ניילון ממוחזר מיוצר ללא שימוש בנפט, הוא חוסך מים, אנרגיה ופליטת פחמן דו חמצני.
 


כותנה אורגנית


כותנה אורגנית תחתונים

בהשוואה לכותנה רגילה, גידול כותנה אורגנית חוסך הרבה מים, לא מצריך שימוש בכימיקלים מזיקים, שומר על האדמה, ומגן על החקלאים, עובדי המפעל, ובעלי חיים מפני חשיפה לכימיקלים. 


כותנה רגילה (לא אורגנית) אחראית לכ-16% מכלל קוטלי החרקים בעולם, וכ-7% מחומרי ההדברה בעולם. "טקסטיל אקסצ'יינג'" הוא ארגון ללא מטרות רווח שמצא כי התרומה של כותנה אורגנית להתחממות הגלובלית נמוך ב-46% מזה של כותנה רגילה. ההשפעה שלה על רמת החומציות של הקרקע והמים נמוכה ב-70% מזו של כותנה רגילה. היא מפחיתה את הפוטנציאל לשחיקת הקרקע ב-26%, מפחיתה ב-91% את השימוש בקרקעות ובמי תהום, ומפחיתה את צריכת האנרגיה עד-62%. 
ייצור תחתונים סופגים

תהליך ייצור מתחשב יותר

ייצור אתי וידידותי לסביבה הוא ערך חשוב עבור מותג אקולוגי כמו מודיבודי. לכן מודיבודי עובדת עם ספקים שכל הזמן לומדים, משתפרים ומציבים סטנדרטים סביבתיים וחברתיים שנותנים לנו את הביטחון בכך שתחתוני המחזור שלנו מופקים בצורה הוגנת. 

מודיבודי נשים עובדות

מדי שנה, היצרנים שלנו עומדים לבחינה של ה - Business Social Compliance Initiative, ארגון גג של עסקים עם מחויבות חברתית, כדי שנוכל לוודא שתנאי העבודה במפעלים שלנו עומדים בכללי האתיקה. הכללים האלה מחייבים: זכות להתאגד, שעות עבודה ושכר הוגנים, תנאי בטיחות ובריאות, איסור על העסקת ילדים, וציות לעקרונות ארגון העבודה הבינלאומי. 


מודיבודי עובדת יד ביד עם המפעלים כדי להגיע לסטנדרטים האקולוגיים הגבוהים ביותר. לכל המוצרים שלנו יש אישור לקבלת תו תקן של Oeko-TEX, הגוף הבינלאומי המוביל בבדיקת איכות מוצרי טקסטיל ומאשר שמוצרי מודיבודי עומדים בסטנדרטים הכי גבוהים, בתקנים הכי מחמירים לשמירה על בריאות בני-אדם, ושהם יכולים להיקרא באופן רשמי "אקו פריינדלי",או במילים אחרות, בר קיימא. 


במהלך 2021-2022, המפעלים שלנו יעברו תהליך נוסף נוסף שמטרתו קבלת תקן Oeko-TEX STEP שהמשמעות שלו היא מחויבות להעלאת רף מתמשכת בתחום הייצור האקולוגי. המפעל הראשון שלנו כבר קיבל את התקן. תחתוני מחזור שילוח

אריזה ושינוע אקולוגים

אריזות תחתוני מחזור

אנחנו רוצות שתחתוני המחזור שלנו יגיעו אליכם.ן באריזה מושלמת, נקייה, וללא פלסטיק. לכן אנחנו שולחות אותם באריזות שניתן לשים בקומפוסט, שעשויות אך ורק מחומרים מן הצומח! השקיות האלה חוסכות 60% של פליטת פחמן דו חמצני לעומת אריזות פלסטיק רגילות. החברה שמייצרת אותן, The Better Packaging Company, פועלת לאיזון ההשפעה שלה על האקלים, באמצעות תרומה לפרויקטים המפחיתים פליטה של פחמן דו חמצני. 


אחרי שתפתחו את החבילה שלנו, אפשר לגזור את מדבקות הדיוור ופשוט לזרוק את האריזה לפח חום, או לקומפוסט הביתי אם יש, או הקהילתי, יחד עם שאריות מזון ופסולת מהגינה. ככה כולם מרוצים: הלקוחות, תולעי הקומפוסט וכדור הארץ! 


מחויבות ל-17 המטרות

"17 המטרות לפיתוח קיימות" הן מסמך שחיבר האו"ם כדי להדריך ממשלות, חברות, ואנשים פרטיים בנוגע לאתגרים החברתיים, כלכליים, וסביבתיים שעומדים כיום בפני העולם. מטרות אלו עומדות לנגד עינינו בכל פעולה שלנו, וזיהינו שמונה מטרות מתוכן שעליהן אנחנו יכולות להשפיע ישירות. 


מטרה #3

בריאות ורווחה

המטרה שלנו היא שיפור תמידי, ולכן אנחנו עושות הכל כדי להימנע משימוש בכימיקלים מזיקים לכל אורך שרשרת האספקה שלנו, ובוחרות בבדים ידידותיים לסביבה, ובספקים שמחויבים למטרה הזאת כמונו. תהליך הייצור של הבדים שלנו כולל מערכות לשימור ומיחזור אנרגיה, ואנחנו משתמשות בצביעת בדים טבעית כדי להגביל את הנזק לסביבה. 


תחתוני מחזור בריאים

מטרה #1

סיום העוני

ברחבי העולם ישנם מיליוני אנשים שלא מקבלים שכר הוגן, ולמרבה הצער זה נכון גם בתעשיית הטקסטיל. אנחנו מוודאות שהעובדים שמייצרים את הפריטים שלנו מקבלים שכר הוגן. אנחנו עובדות יחד עם ארגון BSCI שמפקח ומבטיח את תנאיהם של העובדים. 


מחזור העוני מודיבודי

מטרה #6

מים נקיים ותנאי היגיינה נאותים

המטרה שלנו היא שיפור תמידי, ולכן אנחנו עושות הכל כדי להימנע משימוש בכימיקלים מזיקים לכל אורך שרשרת האספקה שלנו, ובוחרות בבדים ידידותיים לסביבה, ובספקים שמחויבים למטרה הזאת כמונו. תהליך הייצור של הבדים שלנו כולל מערכות לשימור ומיחזור אנרגיה, ואנחנו משתמשות בצביעת בדים טבעית כדי להגביל את הנזק לסביבה. אנחנו יודעות שמים הם משאב מוגבל מאוד, ושלעתים קרובות ייצור טקסטיל מתרחש במקומות בהם הוא מוגבל ביותר. הכותנה האורגנית והבמבוק שבהם אנחנו משתמשות דורשים מעט מאוד מים כדי לצמוח, ואינם דורשים דישון. 


תחתוני מחזור ייצור

מטרה #5

שיוון מגדרי

מודיבודי גאה להציג ולחגוג א.נשים מכל הסוגים, הגדלים, הצבעים, והמגדרים. אנחנו גם גאות לחתור לשוויון עבור א.נשים שמקבלים.ות וסת באמצעות התמיכה שלנו בתנועת "לונה", שנלחמת בישראל למען נגישות למוצרים היגיינים. 


תחתוני וסת מגדר

מטרה #13

למען האקלים

משלוחים ימיים הם דרך המשלוח הכי חסכנית בגזי חממה, ולכן מודיבודי שולחת 90% מהמוצרים שלה באמצעות ספינות. 


תחתוני מחזור כדור הארץ

מטרה #12

ייצור וצריכה אחראיים

השימוש שלנו בניילון ממוחזר מונע משאריות בדים שלא הגיעו לצרכן מלהגיע למזבלה, וגם חוסך אנרגיה שהייתה מתבזבזת על ייצור בדים חדשים. מודיבודי שואפת לייצר מעגל ייצור-צריכה שמקיים את עצמו באופן אחראי כלפי הסביבה. תחתוני מחזור קיימות

מטרה #15

החיים על היבשה

אנחנו שואפות להשתמש במקורות טקסטיל שלא מובילים להריסת יערות או לביאור יערות, ואנחנו תומכות במגוון ביולוגי ובשמירה על בתי גידול. המטרה שלנו היא להשתמש אך ורק בבמבוק שקיבל אישור של ה- Forest Stewardship Council, שמשמעותו שהבמבוק גדל בסביבה המנוהלת באופן אקולוגי.


תחתונים סופגים סביבה

מטרה #14

החיים מתחת לפני המים

השימוש בבדים טבעיים כמו במבוק, צמר וכותנה מפחית את הזיהום הימי, בכך שהוא מונע מסיבי פלסטיק לחזור למחזור המים.


תחתוני מחזור אוקיינוסים