מודיבודי מאושרת על ידי שלושה גופים בינלאומיים שמבטיחים שהמוצרים שלנו עומדים בסטנדרטים הכי גבוהים, בתקנים הכי מחמירים לשמירה על בריאות בני-אדם, ושהם יכולים להיקרא באופן רשמי "אקו פריינדלי",או במילים אחרות, בר קיימא.
image alt
 תו התקן bluesign® דורש עמידה במפרט הדרישות לכל שלב בתהליך השרשרת המותאם לחמשת העקרונות של קיימות. הקריטריונים מבוססים על תפיסת "הטכנולוגיה הזמינה הטובה ביותר" (BAT) ודורשים רמה גבוהה של בטיחות לבני אדם, לסביבה ולפיתוח בר קיימא.

תו התקן bluesign® דואג לניהול אחראי של משאבים עם דגש על שמירה על בריאות האדם וסביבה נקייה ומקדם אסטרטגיה פרואקטיבית לייצור נקי ושקוף. התוצאות מייצגות מאמצים מתמשכים לשיפור מתמיד וכרוכות בשיתוף פעולה של כל שרשרת הייצור והאספקה במטרה למזער את השפעת מחזור החיים של המוצר.

חמשת העקרונות של bluesign® הם:

  1. פרודוקטיביות המשאבים - הגדרת הנכונות האקולוגית והחסכונית לייצר טקסטיל באיכות מקסימלית ובערך מוסף על ידי צמצום צריכת המשאבים וכן צמצום ההשפעה על הסביבה
  2. בטיחות הצרכן - הבטחה למוצרי טקסטיל באיכות גבוהה ללא סיכונים בריאותיים ועמידה בקיימות בכל שלב בתהליך הייצור.
  3. פליטה/זיהום מים - החזרת מים מטוהרים למחזור המים ומזעור ההשפעה על הסביבה הימית למינימום
  4. פליטה/זיהום אויר - פרוט קריטריוני הבחירה הקפדניים עבור חומרים ורכיבים בעלי השפעה על פליטה במטרה להפחית את פליטות CO2 בתוך תחום ההשפעה על הסביבה. אוויר פליטה חייב להיות מנוקה וממוחזר על ידי טכנולוגיה סביבתית נאותה על מנת לצמצם את פליטת גזי החממה ולתרום תרומה פעילה להגנה על האקלים.
  5. זכויות עובדים - בריאותם ובטיחותם של העובדים בתעשיית הטקסטיל חייבים להיות מוגנים על פי הנחיות קפדניות. אמצעי בטיחות על פי פוטנציאל הסיכון מהחשיפה לחומרים כימיים הם חובה.


עוד פרטים על תו התקן כאן.


image alt


OEKO-TEX מספק קטלוג קריטריונים אוניברסלי כדי לפשט את ההבדלים הגלובליים הנוגעים להערכת חומרים מזיקים אפשריים בטקסטיל. מערכת OEKO-TEX® יכולה לזהות ולחסל מקורות פוטנציאליים של חומרים בעייתיים בכל שלב עיבוד.

בהתייחס למבנה העולמי וחלוקת העבודה בייצור טקסטיל, קטלוג הקריטריונים של OEKO-TEX® מספק ליצרנים בתעשיית הטקסטיל וההלבשה מדד אחיד על בסיס מדעי להערכת חומרים שעלולים להזיק לטקסטיל.

תו התקן OEKO-TEX® מתייחס גם לבטיחות שנבדקת עבור בגדים וטקסטיל אחר אם הם ידידותיים לעור למשתמשי קצה המעוניינים בכך. תווית הבדיקה לכן מספקת כלי חשוב לקבלת החלטות לרכישת טקסטיל.

עוד פרטים על תו התקן כאן.

image alt

 

הרשות לאיכות הסביבה בויקטוריה, אוסטרליה (איפה שנמצא מטה מודיבודי) מאשרת שתהליך הייצור אינו מזהם ואינו פוגע בסביבה.

המטרה של הרשות לאיכות הסביבה בויקטוריה היא להגן על הסביבה ועל אנשים על ידי מניעה וצמצום הפגיעה מזיהום ופסולת. כדי לייצר סביבה בריאה התומכת בחיים ומשגשגת עכשיו ותמיד, הם מתמקדים בחמש מטרות:

  1. מניעת פגיעה מזיהום ומפסולת על ידי מינוף ביצועים סביבתיים לטובת הקהילה, עסקים וממשל.
  2. עזרה לציבור להבין את מצב הסביבה שלהם ולעבוד על מנת להבטיח אחריות משותפת על ידי הקהילה והעסקים.
  3. להיות סמכות משפיעה ומקור מהימן של ייעוץ בנושאי סביבה ולעבוד עם אחרים כדי לטפל בבעיות מורכבות הנובעות מזיהום ופסולת.
  4. להגיב לנזק ולבא חשבון עם האחראים לו. לעבוד עם שותפים כדי להגיב למקרי חירום של זיהום כדי למזער את הפגיעה בסביבה ובאנשים
  5. כארגון, EPA מתחייב להגיע ליעדים שלו על ידי יצירת תרבות עבודה גבוהה שמשרתת את הקהילה ותומכת בה עם מומחיות ומערכות אפקטיביות.


עוד פרטים על תו התקן כאן

x

#{title}

#{text}

#{price}